Zeynep Larçın

1985 yılında Istanbul’da doğdu. Vedat Yar ve Suphi Toprakoğlu’ndan klasik gitar eğitimi aldı. 1999 yılında İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Burada çeşitli konserler verdi.
İş Sanat Kültür Merkezi, Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Atatürk Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi gibi kültür merkezlerinde düzenlenen koro konserlerinde alto/soprano olarak görev aldı. 2003 yılında bu kurumdan mezun oldu.
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Şan Eğitmeni olan Çolpan Erez’den şan, solfej dersleri aldı ve İbrahim Üzümcü Konser Salonu’nda kendisinin düzenlemiş olduğu öğrenci konserinde piyano eşlikli şan konseri verdi.
İstanbul Devlet Konservatuarı’nın açmış olduğu Klasik Gitar Kursu’na katıldı.
2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Müzik Bölümü’ne girmeye hak kazandı. Bu kurumda solfej ve kulak eğitimi, temel piyano eğitimi, ses eğitimi, koro eğitimi aldı.
Bu kurumda Şan ve Koro Eğitmeni olan Fidan Kurt’dan ses eğitimi ve koro dersleri aldı.
Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nün düzenlediği Fakülte’nin Ramazan Akkuş Konser Salonu’nda gerçekleşen öğrenci konserlerinde piyano eşlikli şan konserleri verdi.
2010/2011 yılında Yıldız-SEM Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitimi’ni başarıyla tamamlayarak Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifikası’nı almaya hak kazanmıştır.
Çeşitli Sanat Merkezlerinde çalışmıştır.
Martı Sanat Akademi’de Piyano Eğitimi, Klasik Gitar Eğitimi ve Solfej Eğitimi vermektedir.

WhatsApp chat