İpek Büyükdığan

1990 İstanbul doğumlu İpek Büyükdığan, 1996 yılında Özlem Bale Okulunda başladığı bale eğitimine Funda Aygil Bale okulunda devam ederken bir yandan da öğretim hayatına istek özel semiha şakir anadolu lisesinde devam etti ve Haliç Üniversitesi Güzel sanatlar fakültesinden mezun oldu. Katıldığı erasmus programı sırasında İtalya ve İspanya’da çeşitli bale workshoplarına katıldı. O yıllarda Funda Aygil bale okulunda başladığı asistanlık görevi ve tanıştığı devlet sanatçısı Ender Savaşkurt kendisine bale konusunda çok deneyim kazandırmıştır.
2013 yılında Çağdaş Bale Topluluğunda gönüllü olarak çalışmaya başladı. Barış Sönmez, Murat Kurtulmuş, Cem Ertekin, Ayfer Zeren gibi çok değerli eğitmenlerle çalıştı.
2011 yılından beri İstanbulda çeşitli kolej ve anaokullarına klasik bale, cimnastik ve modern dans öğretmeni olarak görev almaktadır.
2017 yılında vaganova methodu bale eğitim sisteminden klasik bale pedagojik formasyonunu alan İpek Büyükdığan, RAD (royal academy of dance) ve vaganova bale eğitim sistemlerine hakim olup öğretmenlik hayatına Martı Sanat Akademi’de devam etmektedir.

Sevda Deliormanlı

Sanata bakışınızdaki tartışmasız anlayışın yanı sıra “müthiş” enerjinizle birleşen keyifli etkinlikleri sizlerle yaşayan herkes çok şanslı 🍀 ☺️Tebrikler! ✨💖

Sevda Deliormanlı / Veli
Orhan Küçükmeral

Tebrikler Martı Sanat Akademi 👏👏👏. Sanata ve sanatçıya verdiğiniz emek ve değer için teşekkür ederiz. Yolunuz açık, başarılarınız daim olsun.

Orhan Küçükmeral / Veli
Türkan Genç

Bu yakaya ve bulunduğum semte (Beylikduzu) gelmenize çok sevindim. Basarilarinizin katlanarak artmasını, kalitenizden ve amatör ruhunuzdan ödün vermeden gelismenizi içtenlikle diliyorum.

Türkan Genç / Veli
WhatsApp chat