İpek Büyükdığan

1990 İstanbul doğumlu İpek Büyükdığan, 1996 yılında Özlem Bale Okulunda başladığı bale eğitimine Funda Aygil Bale okulunda devam ederken bir yandan da öğretim hayatına istek özel semiha şakir anadolu lisesinde devam etti ve Haliç Üniversitesi Güzel sanatlar fakültesinden mezun oldu. Katıldığı erasmus programı sırasında İtalya ve İspanya’da çeşitli bale workshoplarına katıldı. O yıllarda Funda Aygil bale okulunda başladığı asistanlık görevi ve tanıştığı devlet sanatçısı Ender Savaşkurt kendisine bale konusunda çok deneyim kazandırmıştır.
2013 yılında Çağdaş Bale Topluluğunda gönüllü olarak çalışmaya başladı. Barış Sönmez, Murat Kurtulmuş, Cem Ertekin, Ayfer Zeren gibi çok değerli eğitmenlerle çalıştı.
2011 yılından beri İstanbulda çeşitli kolej ve anaokullarına klasik bale, cimnastik ve modern dans öğretmeni olarak görev almaktadır.
2017 yılında vaganova methodu bale eğitim sisteminden klasik bale pedagojik formasyonunu alan İpek Büyükdığan, RAD (royal academy of dance) ve vaganova bale eğitim sistemlerine hakim olup öğretmenlik hayatına Martı Sanat Akademi’de devam etmektedir.

Tanju Altun

Eğitimin en önemli ayağıdır sanat. Fakat "sanat" adı altında yapılan bir çok proje ya da etkinlik çıkar amacı gütmektedir. Oysaki sanat çocuğun hamurunun işlenmesinde ilk ayaktır. Disiplin,koordinasyon,dinleme ve anlama... Bir çok adım daha. Bu işe gönül verenlerin elinde daha da yükselecek ve hak ettiği değere ulaşacaktır sanat. İşte tam da bu düşünceyle hayata geçirilen "Martı Sanat Akademi" Tuzla'nın hatta yakın bir çok ilçe dahil en kaliteli eğitmenleri bünyesinde barındıran nadide bir kurum. Kurucusu Ekin Tekelioğlu bu işe yüreğini koymuş biri. Bu yüzden Martı Sanat bir Martı'nın kanadındaymış gibi maviliklere yükselecek. Büyüyerek gelişecek ve İstanbul'un en önemli sanat merkezlerinden biri olacaktır. Hayal Et'meyi bırakmayın

Tanju Altun / Fen Koleji Orta Okul Müdür Yardımcısı
Özlem Nalcı

Yıl 2014, Kızım Fen Koleji'nde 5. sınıfa başladığında Ekin Hocamı tanıdım. Tanışma toplantısında "Akademik başarının yanında sanatın önemi ve geliştiriciliği" konusunda güzel bir konuşma yaptı; özgür ve özgün haliyle.
Öğretmenliği boyunca Kızımın gelişiminde çok katkısı oldu. Aynı yıl yoğun çabasıyla Fen Koleji'ni İstanbul'da bienale kattı. Burada ve hazırlık sürecinde Kızım çok keyifli zamanlar geçirdi, güzel kazanımlara sahip oldu.
Ekin Hocamın, yine Fen Koleji çatısında olmasından, çocuklarımızın çok eksik kaldıkları alanlarda rol alacak olmasından çok mutlu oldum.
Yolunda destekçisiyim. Ne mutlu bizlere ki böyle kıymetli bir eğitmen ve ekibi var... Hem de yanı başımızda.

Özlem Nalcı / Veli
Seda Bendci

Değerli Ekin Öğretmenim, öncelikle bizlere ve Tuzla’ya böyle güzel bir sanat akademisi kazandırdığın için çok teşekkür ederiz. Birlikte çalıştığımız yıllarda beraber başarılı projelere imza attığımız gibi daha nicelerine de adımızı yazdıracağımızdan eminim. Güzelliklerle ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Aramıza tekrar hoş geldiniz J

Seda Bendci / Fen Koleji İlkokul Müdür Yardımcısı

İpek Büyükdığan'a mesaj gönder.

WhatsApp chat