Alperen Kılıç

Aslen Bayburt’lu olup,12 Mayıs 1993’te İstanbul’da doğdu. Daha anne karnındayken babasının bağlama tınılarıyla müzikle tanıştı ve 5 yaşında iken sazı eline aldı. İlk, ortaokul ve lise yıllarında çeşitli tiyatro ve müzik etkinliklerinde yer aldı.15. yaş gününde abisinin hediye ettiği gitarla, müzik hayatında yeni bir enstrümanla tanıştı ve kısa zamanda kendini geliştirerek ilk bestesi olan “Git” şarkısını yaptı ve ardından yeni besteler yapmaya devam etti.16-17 yaşlarında Rafet El Roman’ın “Müzik Benim Hayatım” adlı projesine kendi besteleri ile katıldı. Belli bir dönem de onunla çalışmalar yaptı.
*Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde tiyatro ve oyunculuk eğitimi için yapılan elemelerde başarılı olarak eğitim almaya hak kazandı. Eğitimi 4 yıl boyunca devam etti. Eğitim aldığı Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Nazım Hikmet, Hamlet ve Mahallede Şenlik Var (Ortaoyunu)” oyunlarında rol aldı ve bu oyunlara da şarkılar besteledi. Ve hala tiyatro ve orta oyunlarında rol almaya ve ayrıca bu oyunların müziklerini yapmaya da devam etmekte.
*2011 – 2012 yıllarında Kartal İlçe çapında düzenlenen Liseler Arası Türk Sanat Müziği Ses Yarışması’nda Ahmet ÖZHAN’ın da seslendirdiği “Sonbahar Vurgunu (Hiç Tatmadım Böyle Duyguyu) adlı eseri hakkıyla seslendirerek 1. oldu.
*2012 – 2015 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu’nda korist – solist olarak görev aldı.
*2013 yılında O Ses Türkiye ön elemelerini başarıyla geçip, jüri karşısına da çıkan Alperen KILIÇ, seslendirdiği “Gidecek Yerim Mi Var (Emre Altuğ)” adlı parçayla Gökhan ÖZOĞUZ, Murat BOZ ve Ebru GÜNDEŞ’i kendisine döndürmeyi başararak, yoluna Murat BOZ’la devam etme kararı aldı.
O ses Türkiye başarısından sonra Sahne İstanbul’da sahne de alan Alperen KILIÇ, Enbe Orkestrası ile de kısa bir dönem çalışma yaptı.
Daha sonra acun medya tarafından çağrılarak, Murat DALKILIÇ’ın sunuculuğunu üstlendiği “Söyle Söyleyebilirsen” adlı eğlence programında da 2 bölüm yer aldı.
*Yine 2013 yılı içerisinde Bahadır TATLIÖZ – Haktan düeti “Bir Ben Bir İstanbul” klibinde rol aldı.
*2015 yılında ise Mustafa CECELİ ve Bengü’nün jüriliğini yaptığı “Kapışma” adlı yarışma programında da boy gösterdi.
*2015 yılında girdiği konservatuvar sınavında İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Müziği Bölümünü kazandı. Üniversite de ana enstrüman olarak udu seçti. Belli düzeyde ud da çalmaktadır.
*2016 yılında Uçankuş Tv’de Sevgi ÖZKAN’ın sunuculuğunu yaptığı “Yetenek Avı” adlı programa konuk olarak davet edilen Alperen KILIÇ ile müzik ziyafeti eşliğinde güzel bir program yapıldı.
*2017 yılında ise TRT 1’de yayınlanan ve jürileri arasında Mustafa Keser, Işın Karaca ve Metin Şentürk’ün bulunduğu Sıra Sende Türkiye adlı Ses Yarışması’nda Oğuzhan Koç’un Gül Ki Sevgilim adlı parçasıyla yer aldı.
*2017 – 2019 yıllarında dönem boyu Kartal Halk Eğitim Merkezi’nde Gitar Eğitmeni olarak görev aldı.
*2018 yılında Nevzat Yılmaz’ın “No 34 İstanbul Türküleri” adlı albümünde solist olarak yer aldı.
*2019 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Bölümü’nde başarı göstererek Formasyon Eğitimi Sertifikası’nı aldı.
*2015 yılında girip kazandığı İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Müziği Bölümü’nden 2019 yılında mezun oldu.
Hedef ve hayali sanat camiasında iyi bir sanatçı (oyuncu & müzisyen) olarak bilinmek ve anılmaktır. Bunun içinde elinden gelen çabayı sarf etmektedir.

Tanju Altun

Eğitimin en önemli ayağıdır sanat. Fakat "sanat" adı altında yapılan bir çok proje ya da etkinlik çıkar amacı gütmektedir. Oysaki sanat çocuğun hamurunun işlenmesinde ilk ayaktır. Disiplin,koordinasyon,dinleme ve anlama... Bir çok adım daha. Bu işe gönül verenlerin elinde daha da yükselecek ve hak ettiği değere ulaşacaktır sanat. İşte tam da bu düşünceyle hayata geçirilen "Martı Sanat Akademi" Tuzla'nın hatta yakın bir çok ilçe dahil en kaliteli eğitmenleri bünyesinde barındıran nadide bir kurum. Kurucusu Ekin Tekelioğlu bu işe yüreğini koymuş biri. Bu yüzden Martı Sanat bir Martı'nın kanadındaymış gibi maviliklere yükselecek. Büyüyerek gelişecek ve İstanbul'un en önemli sanat merkezlerinden biri olacaktır. Hayal Et'meyi bırakmayın

Tanju Altun / Fen Koleji Orta Okul Müdür Yardımcısı
Özlem Nalcı

Yıl 2014, Kızım Fen Koleji'nde 5. sınıfa başladığında Ekin Hocamı tanıdım. Tanışma toplantısında "Akademik başarının yanında sanatın önemi ve geliştiriciliği" konusunda güzel bir konuşma yaptı; özgür ve özgün haliyle.
Öğretmenliği boyunca Kızımın gelişiminde çok katkısı oldu. Aynı yıl yoğun çabasıyla Fen Koleji'ni İstanbul'da bienale kattı. Burada ve hazırlık sürecinde Kızım çok keyifli zamanlar geçirdi, güzel kazanımlara sahip oldu.
Ekin Hocamın, yine Fen Koleji çatısında olmasından, çocuklarımızın çok eksik kaldıkları alanlarda rol alacak olmasından çok mutlu oldum.
Yolunda destekçisiyim. Ne mutlu bizlere ki böyle kıymetli bir eğitmen ve ekibi var... Hem de yanı başımızda.

Özlem Nalcı / Veli
Seda Bendci

Değerli Ekin Öğretmenim, öncelikle bizlere ve Tuzla’ya böyle güzel bir sanat akademisi kazandırdığın için çok teşekkür ederiz. Birlikte çalıştığımız yıllarda beraber başarılı projelere imza attığımız gibi daha nicelerine de adımızı yazdıracağımızdan eminim. Güzelliklerle ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Aramıza tekrar hoş geldiniz J

Seda Bendci / Fen Koleji İlkokul Müdür Yardımcısı

Alperen Kılıç'a mesaj gönder

WhatsApp chat