Alperen Kılıç

Aslen Bayburt’lu olup,12 Mayıs 1993’te İstanbul’da doğdu. Daha anne karnındayken babasının bağlama tınılarıyla müzikle tanıştı ve 5 yaşında iken sazı eline aldı. İlk, ortaokul ve lise yıllarında çeşitli tiyatro ve müzik etkinliklerinde yer aldı.15. yaş gününde abisinin hediye ettiği gitarla, müzik hayatında yeni bir enstrümanla tanıştı ve kısa zamanda kendini geliştirerek ilk bestesi olan “Git” şarkısını yaptı ve ardından yeni besteler yapmaya devam etti.16-17 yaşlarında Rafet El Roman’ın “Müzik Benim Hayatım” adlı projesine kendi besteleri ile katıldı. Belli bir dönem de onunla çalışmalar yaptı.
*Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde tiyatro ve oyunculuk eğitimi için yapılan elemelerde başarılı olarak eğitim almaya hak kazandı. Eğitimi 4 yıl boyunca devam etti. Eğitim aldığı Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Nazım Hikmet, Hamlet ve Mahallede Şenlik Var (Ortaoyunu)” oyunlarında rol aldı ve bu oyunlara da şarkılar besteledi. Ve hala tiyatro ve orta oyunlarında rol almaya ve ayrıca bu oyunların müziklerini yapmaya da devam etmekte.
*2011 – 2012 yıllarında Kartal İlçe çapında düzenlenen Liseler Arası Türk Sanat Müziği Ses Yarışması’nda Ahmet ÖZHAN’ın da seslendirdiği “Sonbahar Vurgunu (Hiç Tatmadım Böyle Duyguyu) adlı eseri hakkıyla seslendirerek 1. oldu.
*2012 – 2015 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu’nda korist – solist olarak görev aldı.
*2013 yılında O Ses Türkiye ön elemelerini başarıyla geçip, jüri karşısına da çıkan Alperen KILIÇ, seslendirdiği “Gidecek Yerim Mi Var (Emre Altuğ)” adlı parçayla Gökhan ÖZOĞUZ, Murat BOZ ve Ebru GÜNDEŞ’i kendisine döndürmeyi başararak, yoluna Murat BOZ’la devam etme kararı aldı.
O ses Türkiye başarısından sonra Sahne İstanbul’da sahne de alan Alperen KILIÇ, Enbe Orkestrası ile de kısa bir dönem çalışma yaptı.
Daha sonra acun medya tarafından çağrılarak, Murat DALKILIÇ’ın sunuculuğunu üstlendiği “Söyle Söyleyebilirsen” adlı eğlence programında da 2 bölüm yer aldı.
*Yine 2013 yılı içerisinde Bahadır TATLIÖZ – Haktan düeti “Bir Ben Bir İstanbul” klibinde rol aldı.
*2015 yılında ise Mustafa CECELİ ve Bengü’nün jüriliğini yaptığı “Kapışma” adlı yarışma programında da boy gösterdi.
*2015 yılında girdiği konservatuvar sınavında İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Müziği Bölümünü kazandı. Üniversite de ana enstrüman olarak udu seçti. Belli düzeyde ud da çalmaktadır.
*2016 yılında Uçankuş Tv’de Sevgi ÖZKAN’ın sunuculuğunu yaptığı “Yetenek Avı” adlı programa konuk olarak davet edilen Alperen KILIÇ ile müzik ziyafeti eşliğinde güzel bir program yapıldı.
*2017 yılında ise TRT 1’de yayınlanan ve jürileri arasında Mustafa Keser, Işın Karaca ve Metin Şentürk’ün bulunduğu Sıra Sende Türkiye adlı Ses Yarışması’nda Oğuzhan Koç’un Gül Ki Sevgilim adlı parçasıyla yer aldı.
*2017 – 2019 yıllarında dönem boyu Kartal Halk Eğitim Merkezi’nde Gitar Eğitmeni olarak görev aldı.
*2018 yılında Nevzat Yılmaz’ın “No 34 İstanbul Türküleri” adlı albümünde solist olarak yer aldı.
*2019 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Bölümü’nde başarı göstererek Formasyon Eğitimi Sertifikası’nı aldı.
*2015 yılında girip kazandığı İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Müziği Bölümü’nden 2019 yılında mezun oldu.
Hedef ve hayali sanat camiasında iyi bir sanatçı (oyuncu & müzisyen) olarak bilinmek ve anılmaktır. Bunun içinde elinden gelen çabayı sarf etmektedir.

Ebru Taşkın

Profesyonel, güler yüzlü ve genç kadrosuyla son derece kaliteli bir eğitim kurumu.Çocuklarınızı gönül rahatlığıyla getirip gelişimlerini gözlemleyebilirsiniz. Martı Sanat Akademi🕊💙

Ebru Taşkın / Keman Eğitmeni

Çocuğum Martı Dans Akademisi'nde dans dersi alıyor. Ders saatini sabırsızlıkla bekliyor ve kaliteli bir zaman geçiriyor. Pandemi döneminde de uzaktan eğitimle çocuklarımıza destek oldular.Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 

Canan Güçlü / Dans Öğrenci Velisi

Kızımıza bale eğitimi aldırıyoruz çok başarılı ve genç eğitim kadrosuna sahipler. Pandemi sürecini çok güzel geçirdik online dersler harikaydı İpek öğretmene ayrıca teşekkür ederiz. Kızımız bale günlerini sabırsızla bekliyor. Ekin bey ve Kübra hanım sorduğumuz bütün sorulara itinayla cevap verdiler çok ilgilendiler. Martı Sanat Akademili olmak ayrıcalıktır.

Kübra Aslan / Klasik Bale Öğrenci Velisi

Alperen Kılıç'a mesaj gönder

WhatsApp chat