Ali Yasavul

1995 İstanbul doğumlu Ali Yasavul, 2003 yılında davul eğitimi ile müzik hayatına başladı ve devamında 2004 yılında klasik gitar eğitimine 2 yıl devam ettikten sonra FMV Özel Erenköy Işık Lisesinde okuduğu dönemde Hasan Meten’den elektrik gitar tekniklerini öğrenip ana enstrümanı olan elektrik gitar eğitimini tamamladı. Okuduğu lisede okul orkestrasında 4 yıl gitar çalmasının yanında çeşitli müzik ve sanat yarışmalarında dereceler yakalamıştır. Yeditepe Üniversitesi grafik tasarım mezunu olduktan sonra easy bilişim şirketinde 9 ay çalışıp sonrasında freelance grafik tasarımcı olarak halen devam etmektedir. 2018 yılı boyunca haftada iki gün pucci barda sahne aldı ve sahne aldığı grubu ikibinseksenler ile çalışmalarını sürdürmektedir. 2019 yılında ilk albümlerini çıkardıkları Velev Ki isimli Nu Metalcore grubunda lead gitarist olarak çalmaktadır. Aynı zamanda Onur Emek ile birlikte yeni projeye başlamış bulunup, kendi bestelerini yapmaya devam etmektedir.

Tanju Altun

Eğitimin en önemli ayağıdır sanat. Fakat "sanat" adı altında yapılan bir çok proje ya da etkinlik çıkar amacı gütmektedir. Oysaki sanat çocuğun hamurunun işlenmesinde ilk ayaktır. Disiplin,koordinasyon,dinleme ve anlama... Bir çok adım daha. Bu işe gönül verenlerin elinde daha da yükselecek ve hak ettiği değere ulaşacaktır sanat. İşte tam da bu düşünceyle hayata geçirilen "Martı Sanat Akademi" Tuzla'nın hatta yakın bir çok ilçe dahil en kaliteli eğitmenleri bünyesinde barındıran nadide bir kurum. Kurucusu Ekin Tekelioğlu bu işe yüreğini koymuş biri. Bu yüzden Martı Sanat bir Martı'nın kanadındaymış gibi maviliklere yükselecek. Büyüyerek gelişecek ve İstanbul'un en önemli sanat merkezlerinden biri olacaktır. Hayal Et'meyi bırakmayın

Tanju Altun / Fen Koleji Orta Okul Müdür Yardımcısı
Özlem Nalcı

Yıl 2014, Kızım Fen Koleji'nde 5. sınıfa başladığında Ekin Hocamı tanıdım. Tanışma toplantısında "Akademik başarının yanında sanatın önemi ve geliştiriciliği" konusunda güzel bir konuşma yaptı; özgür ve özgün haliyle.
Öğretmenliği boyunca Kızımın gelişiminde çok katkısı oldu. Aynı yıl yoğun çabasıyla Fen Koleji'ni İstanbul'da bienale kattı. Burada ve hazırlık sürecinde Kızım çok keyifli zamanlar geçirdi, güzel kazanımlara sahip oldu.
Ekin Hocamın, yine Fen Koleji çatısında olmasından, çocuklarımızın çok eksik kaldıkları alanlarda rol alacak olmasından çok mutlu oldum.
Yolunda destekçisiyim. Ne mutlu bizlere ki böyle kıymetli bir eğitmen ve ekibi var... Hem de yanı başımızda.

Özlem Nalcı / Veli
Seda Bendci

Değerli Ekin Öğretmenim, öncelikle bizlere ve Tuzla’ya böyle güzel bir sanat akademisi kazandırdığın için çok teşekkür ederiz. Birlikte çalıştığımız yıllarda beraber başarılı projelere imza attığımız gibi daha nicelerine de adımızı yazdıracağımızdan eminim. Güzelliklerle ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Aramıza tekrar hoş geldiniz J

Seda Bendci / Fen Koleji İlkokul Müdür Yardımcısı

Ali Yasavul'a mesaj gönder.

WhatsApp chat