Bale

Klasik bale

diğer aktivitelerden farklı olarak hobi olmanın dışında bir kültür ve sanat faaliyetidir. Bale yapan çocuklar dansın her dalında daha başarılı olmalarının yanında iyi birer klasik bale izleyicisi olup klasik müzik hakkında da geniş bilgiye sahip olurlar. Klasik bale bir disiplindir ve tüm hayatları boyunca çocuklara özgüven ve özverili çalışma becerisi edindirir. Doğru bir postür ve duruş kazandırır. Sosyalleşmelerini ve sağlıklı birer birey olarak hayatlarını sürdürmelerini sağlar, klasik bale yapan çocuklar her ortamda zerafetleriyle kendilerini belli ederler. Profesyonel anlamda başarı elde etmek isteyen sanatçı adaylarının küçük yaşlarda eğitimlerine başlaması gerektiği gibi kurumumuzda yetişkinler için de her yaştan sanat severe çeşitli seviyelerde bale eğitimi verilmektedir.

Mini Bale

2016 Doğumlu minik öğrencilermiz ile haftada bir gün 1 saat olarak Planlanmaktadır.

Klasik Bale Hazırlık 1

Yaş 4-5 Süre 120 Dakika

Haziran 2014 ve 2015 doğum tarihleri arasında doğmuş olan öğrencilerimiz ile haftada iki gün toplam iki saat olarak planlanmaktadır.

Klasik Bale Hazırlık 2 

Yaş: 5-6 Süre 120dk

2013 ve Mayıs  2014  tarihleri arasında doğmuş olan öğrencilerimiz ile haftada iki gün toplam iki saat olarak planlanmaktadır.

 

Klasik Bale Teknik 1

Yaş: 7-8 Süre 120dk

 2011 – 2012  Doğumlu öğrencilerimiz ile haftada iki gün toplam iki saat olarak planlanmaktadır.

Klasik Bale Teknik 2

2020-2021 akademik döneminde…

 

 

Yetişkin bale

Sağlıklı beden ve zihin bütünlüğü için yetişkin bale programımızda keyif alarak dans edebilmeyi ve egzersizlerimizi dengeli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedeflerken, bir sanat formu olan bale: Bize sağlıklı duruşun deneyimini yaşatır, bedenin esnek ve güçlü olmasını, aynı zamanda zarif gözükmesini sağlar. Sağlıklı beden duruşu, doğaçlama ve koreografik çalışmalar özgüveni besler. Mekan-beden-hareket birlikteliği hafıza ve konsantrasyonu olumlu etkiler, denge ve koordinasyon gelişir, beden farkındalığı güçlenir. Klasik müzikle birlikte farklı tarzlarda müzikleri de ihtiyaç doğrultusunda derslerde kullanmak, mental rahatlamaya ve hareketlerle birlikte bedende enerji akışına katkıda bulunur.

 

WhatsApp chat